top of page

WILD ANIMALS - MEGA PACK

Zaktualizowano: 12 maj 2023

Hej,

mam dla Ciebie mega pakiet do utrwalania słownictwa aż 20 dzikich zwierząt.

W pakiecie znajdziecie 10 różnych materiałów, które możecie wykorzystać na różne sposoby.


Zabawy możemy zacząć od wprowadzenia słownictwa z fla


shcards na kartach A4, które sprawdzą się zarówno z młodszymi jak i starszymi dziećmi. Dla czytających uczniów są również wordcards.Następnie mam dla was aż 3 różne wersje memory, które możemy łączyć na różne sposoby.

  • obrazki

  • cienie

  • nazwy

  • nazwy z brakującymi literami do uzupełnienia przez uczniów
W pakiecie znajdziecie również plansze do klasycznej gry w bingo.


Następnie poćwiczycie nazwy zwierząt zarówno z najmłodszymi jak i klasami 1-3 podczas aktywności Shadow Matching. Uczniowie muszą spinaczem do prania odgadnąć, który cień pasuje do danego zwierzaka i nazwać go/ułożyć zdanie.


Podrylujecie z najmłodszymi za pomocą kart What's next. Na znakach zapytania i małych kółkach można doczepić rzepy, a następnie rozrzucić kółka na podłodze tak aby dzieci musiały nie tylko odgadnąć czego brakuje, ale potem troszkę się poruszać przy szukaniu odpowiedniego zwierzątka.


Następna aktywność to Skin/Body Matching.

Do utrwalenia liczb z najmłodszymi stworzyłam również domino. W tym ćwiczeniu utrwalamy umiejętność liczenia do 10, rozpoznawania cyfr i nazywamy zwierzątka.Możemy też pobawić się w układanie puzzli. Można pomieszać wszystkie razem ze starszymi uczniami a z młodszymi powsadzać w różne torebki, tak aby miały radość z wyciągania i układania puzzli po kolei, a następnie nazywania ich. Znowu w tej aktywności utrwalamy liczby do 10, bo na każdych puzzlach mamy cyfry.

Ostatnia aktywność to Unlock the cage. Klucze możemy rozłożyć/ukryć w sali lub szkole i uczniowie szukają klucza o odpowiednim kolorze aby uwolnić dane zwierzątko, przy okazji powtarzamy nazwy kolorów.


Produkt znajdziecie w sklepie lub po kliknięciu w link poniżej.Udanej zabawy :)64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page