top of page

WEATHER MEGA PACK

Hej,

przychodzę dzisiaj do Ciebie z już drugim i na pewno nie ostatnim Mega Packiem.

Tym razem mam dla Ciebie aktywności związane z pogodą, dzięki którym wprowadzisz i utrwalisz materiał, a potem starczy Ci jeszcze zadań na częste powtarzanie.


Do wprowadzenia słownictwa mam dla Ciebie 2 różne rozmiary flashcards i wordcards. Ja wybrałam tą większą wersję, ponieważ pracuję na tym materiale głównie z 4-5 latkami, ale jeśli nie potrzebujesz kart obrazkowych A4 to wewnątrz znajdziesz też mniejszą wersję :)W mega packu znajdziesz też grę w memory zarówno dla młodszych jak i czytających już uczniów. Grę memory możesz zamienić na grę podłogową dzięki dodatkowym kartom z różnymi akcjami.

W zestawie znajdziesz też karty do Bingo. Ja gram w bingo zarówno z 4-5 latkami jak i ze starszymi uczniami. Z młodszymi zazwyczaj rozkładam wszystkie karty do bingo na podłodze, rozdaję dzieciom po jednej zakrętce i puszczam muzykę do danego tematu. Gdy muzyka cichnie, pokazuję dzieciom f-cards lub wymawiam słowo a ich zadaniem jest nazwać kartę i zakryć wszystkie odpowiadające jej słowa.

Żeby było trochę manipulacji rączkami to mam dla was 2 gry w których możecie wykorzystać spinacze. W zestawie znajduje się wersja dla uczniów czytających i nieczytających.

W zestawie macie też pomoce do różnych gier, tutaj ogranicza was tylko kreatywność.

  1. Ja planuję podzielić dzieci w pary i rozdać im plansze a następnie każda drużyna rzuca kostką i może zakryć odpowiadające obrazkowi pole na planszy. Wygrywa drużyna, która jak najszybciej zakryje wszystkie pola.

  2. Prostokątne plansze możecie zastąpić planszami kołowymi i wtedy dzieci rzucają kostką i przyczepiają klamerki na odpowiednim polu.

  3. Do plansz kołowych możecie przyczepić strzałkę i kręcić nią a następnie przykrywać pola na planszach kwadratowych

  4. Jak już przyczepicie strzałkę do plansz kołowych możecie jednocześnie kręcić strzałką i rzucać kostką. Drużyna zdobywa punkt, jeśli to co wypadło na kostce zgadza się z tym co zostało wylosowane przez strzałkę.

Ja jestem ogromną fanką puzzli, dlatego często wprowadzam ten element na moich zajęciach. Tutaj mam dla was 18 różnych obrazków przedstawiających różne pogody. Utrwalamy nazwy pogody a przy okazji ćwiczymy liczenie do 10.

Dzięki kartom z dziećmi utrwalicie nie tylko nazwy warunków pogodowych, ale powtórzycie też nazwy ubrań. To dzieci decydują jaka jest pogoda patrząc na to jak ubrane są postacie na kartach.


W packu znajdziecie również plansze do gry 4 in a row, którą możecie również wykorzystać jako zwykłą grę planszową.

Możecie również zagrać w grę w What's next, którą moje dzieciaki uwielbiają. Nawet najbardziej rozgadane grupy skupiają się na maksa, żeby tylko odgadnąć co jest kolejne i móc przyczepić brakujące koło.


Domina chyba nie muszę wam przedstawiać :) Znajdziecie tu wersję dla starszych i młodszych uczniów.

A na koniec mam dla was karty pracy, dzięki którym utrwalicie pisanie i czytanie :)


Jak widzicie materiał jest obszeeeerny, także biegnijcie do sklepu i nie martwcie się o układanie zajęć, bo wystarczy, że wydrukujecie, zalaminujecie a potem weźmiecie materiały ze sobą i lekcja sama wam się ułoży.


115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page