top of page

Sports / Daily Routines / Telling the time

Hej mam dzisiaj dla was materiał dzięki, któremu utrwalicie aż 3 tematy:

  • sporty

  • czynności codzienne

  • godziny

Jeśli nie wprowadzaliście niektórych z wymienionych nazw to możecie wydrukować uczniom słowniczek, którym będą się wspierać podczas proponowanych aktywności.Plansze do konwersacji możemy wykorzystać na różne sposoby

  • jako grę w kółko i krzyżyk - żeby postawić swój znak trzeba zadać partnerowi pytanie

  • Każdy dostaję swoją kartę i chodzi po klasie pytając się o której inni uczniowie wykonują dane czynności - jeśli uzyska odpowiedź może skreślić pole o które pytał. Gra kończy się kiedy uczeń skreśli wszystkie pola na planszy. Żeby dodać nutkę rywalizacji, wygranym może być ten który jako pierwszy skreśli wszystkie pola, jednak trzeba wtedy pilnować aby nikt nie oszukiwał.

  • Trzecia propozycja jest bardzo podobna do poprzedniej z tą różnicą, że uczniowie najpierw obok obrazków zapisują godziny o których oni wykonują dane czynności lub o której myślą, że ich koledzy wykonują dane czynności. Następnie chodzą i zadają pytania tak jak poprzednio, jednak pole mogą skreślić tylko wtedy kiedy osoba pytana robi daną czynność o tej samej godzinie. Tutaj dobrze dać zakres np od 10 do 15 i ustalić że można zapisać np. tylko pełne połówki godzin lub całe godziny.

W materiałach znajdziecie również plansze z gotową rozpiską dnia, którą możecie wykorzystać do opowiadania o swoim dniu lub podczas gry w kółko i krzyżyk. Uczniowie opowiadają zgodnie z tym co widzą na planszy. W plikach znajdziecie różne wersje godzinowe takich planszy.


Następnie możemy zagrać w grę 'I HAVE WHO HAS' w dwóch różnych wersjach.Jak już zwroty mamy przećwiczone to możemy wysłać uczniów w samotną podróż po klasie aby przepytali swoich kolegów i koleżanki i zapisali o której wykonują dane czynności. Stworzyłam dwie różne wersje aby zwiększać poziom stopniowo.Na koniec mam dla was gotowe plansze do gry w statki oraz 4 in a row, które super sprawdzają się do drylowania pytań i zdań twierdzących!Jeśli podoba Ci się to co tworzę i chciałabyś/chciałbyś więcej darmowych materiałów postaw proszę kawkę na zachętę :) Dziękuję :)525 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page