top of page

Food - likes and dislikes

Hej,

przychodzę dzisiaj do was z kontynuacją posta o jedzeniu. Jak na razie to będzie już ostatni post uzupełniający. Poprzednie materiały o temacie Food znajdziecie


i


Na pierwszy ogień idą karty w podobnym stylu do kart Do you like...?, ale tym razem ćwiczące zwrot Does he/she like....? Pomysły na ich wykorzystanie znajdziecie w poprzednim poście.Stworzyłam również karty do memory do ćwiczenia konstrukcji He/ She likes / doesn't like. Możemy je wykorzystać na wiele sposobów. Oto niektóre z nich:

  • szukanie par w kółku

  • rozłożenie obrazków po jednej stronie sali a napisów po drugiej, jedna osoba wybiera napis odczytuje pozostałe osoby słuchają i starają się znaleźć odpowiednią ilustrację, bądź odwrotnie

  • rozkładamy tunel - jedna osoba staje po jednej stronie tunelu, a reszta grupy ustawia się w linii po drugiej stronie - wybrana osoba odczytuje zdanie a pierwsza osoba w kolejce musi znaleźć odpowiedni obrazek, przejść przez tunel i dopasować obrazek, potem zmiana. Osoba, która przeszła odczytuje napis. Dzięki temu każdy będzie miał szansę poćwiczyć zarówno czytanie jak i rozumienie ze słuchu.

  • Po jednej stronie sali rozkładamy wordcards odnoszące się tylko do dziewczyn, a po drugiej do chłopców. Uczniowie stają w linii pośrodku sali. Nauczyciel pokazuje obrazek a uczniowie muszą podbiec do odpowiedniej strony sali i znaleźć odpowiednią wordcards. Tutaj można mieć wiele wariacji: chłopiec/dziewczyna/lubi/nie lubi lub nawet 4 oddzielne końce sali.

  • Dzielimy uczniów na 2 grupy - karty dzielimy po równo między drużyny - na środek wychodzą przedstawiciele z drużyn w rękach trzymając jeden obrazek - na 3/4 odwracają się do siebie i kto pierwszy nazwie obrazek przeciwnika zdobywa punkt.

A ty jaki masz pomysł na te karty? Podziel się w komentarzu :)Ostatnią część materiałów przygotowałam trochę wcześniej, więc mają trochę inne grafiki, ale myślę, że i tak mają duży potencjał. Stworzyłam je z myślą o pracy w parach.

  • Uczniowie dostają po jednym zestawie f-cards i wordcards. Wordcards leżą zakryte na podłodze a uczniowie dzielą między siebie obrazki, po kolei odkrywają napisy i na zmianę czytają przy okazji sprawdzając czy mają taki obrazek. Kto pierwszy pozbędzie się kart wygrywa.

  • Można też zagrać w I spy - obrazki rozkładają na podłodze i po kolei odkrywają wordcards. Kto pierwszy odnajdzie pasujący obrazek może go zabrać jako punkt.Jeśli podoba Ci się to co tworzę i chciałabyś/chciałbyś więcej darmowych materiałów postaw proszę kawkę na zachętę :) Dziękuję :)
284 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page